OŠ Krapinske Toplice domaćin 19. škole medijske kulture dr. Ante Peterlić

Naša je škola izuzetno ponosna što je ove godine bila domaćinom 19. školi medijske kulture dr. Ante Peterlić. Stotinjak polaznika ove škole iz cijele Lijepe Naše, zaljubljenika u film i medije te sve što je vezano uz njih, sudjelovalo je u njenom radu od 18. do 28. kolovoza u našem mjestu. Predavanja i radionice vodili su priznati hrvatski filmski stručnjaci.  U nekima od programa i radionica sudjelovale su i učiteljice pripravnice iz naše škole: Ivana Filipec, Valentina Ilić, Jelena Kolenko, Marija Plečko, Željka Sinković te učiteljica hrvatskog jezika Sonja Kuštan

Slike iz Škole medijske kulture možete vidjeti ovdje.

19. škola medijske kultura dr. Ante Peterlić

Naša je škola izuzetno ponosna što je ove godine bila domaćinom 19. školi medijske kulture dr. Ante Peterlić. Stotinjak polaznika ove škole iz cijele Lijepe Naše, zaljubljenika u film i medije te sve što je vezano uz njih, sudjelovalo je u njenom radu od 18. do 28. kolovoza u našem mjestu. Predavanja i radionice vodili su priznati hrvatski filmski stručnjaci. Tempo rada bio je prilično zahtjevan, sudionici su svake večeri gledali filmove po izboru svojih mentora, a zatim bi sljedećeg jutra uslijedila rasprava. Nakon toga bi se u prijepodnevnim satima, kao i poslijepodne, odrađivala predavanja i radionice. Radilo se u dva seminarska programa i u osam radionica (radionica za kameru i snimanje, rad.za montažu, rad.za postprodukciju zvuka, rad.za digitalnu fotografiju, rad.za radijsku reportažu, rad. za eksperimentalni film, rad.za filmski scenarij, rad.za radio-igru te radionica- Prvi koraci vašeg budućeg kreativnog dokumentarca). U nekima od tih programa sudjelovale su i učiteljice pripravnice iz naše škole: Ivana Filipec, Valentina Ilić, Jelena Kolenko, Marija Plečko, Željka Sinković te učiteljica hrvatskog jezika Sonja Kuštan. Svaka od njih ukratko je predstavila radionicu u kojoj je sudjelovala što možete pročitati u prilogu.

U radionici za radioigru sudjelovali su i učenici naše škole: Jakov Halapir, Emma Ljubičić, Matija Alojz Stuhne, Mark Petrač i Kruno Žnidarić. Izvrsno su odradili posao te nam svojim glasovima dočarali životinje iz Kiplingove priče Mačka koja uvijek šeće sama.

Najsvečaniji dio dogodio se posljednjeg dana škole kada su polaznici programa i radionica predstavili svoj rad- sve uratke nastale tijekom deset dana škole. Budući da su brojni radovi tematikom vezani uz naše mjesto, ostat će kao zanimljiv podsjetnik svima nama na vrijeme i prostor u kojem živimo.

objavio: Sonja Kuštan   datum: 15. 9. 2017.