OBAVIJEST UČENICIMA I RODITELJIMA !

UČENICIMA  I RODITELJIMA!

Prema naputku Modela i preporuka za rad u uvjetima povezanim s COVID-19 i naputku HZJZ

Osnovna škola Krapinske Toplice radit će po modelu A – odgojno obrazovnog rada i nastave u ustanovi, ( rad u turnusima A i B) .

Prije dolaska učenika u školu, roditelj ima obvezu svaki dan  izmjeriti  tjelesnu temperaturu djeteta, upisati temperaturu u za to određenu bilježnicu koju učenik nosi u školu učitelju.

Ukoliko dijete ima simptome zarazne bolesti (npr. Povišena tjelesna temperatura, kašalj, teškoće u disanju, poremećaj njuha okusa, grlobolje, proljev, povraćanje)  ne šaljite  dijete u školu. Kod pojave navedenih znakova dijete ostaje kod kuće, roditelj telefonom obavještava liječnika obiteljske medicine/pedijatra koji odlučuje o daljnjim postupcima. O navedenom roditelj obavještava razrednika.

Ako se znakovi bolesti jave tijekom boravka u školi, učenik se izolira u posebnoj prostoriji do dolaska roditelja.

Ravnatelj odmah javlja nadležnom epidemiologu.

Nastava počinje 7. rujna 2020.

Protokol za prvi nastavni dan

1.a razred  - razrednica Vesna Grozaj

Dolazak učenika u pratnji jednog roditelja u 9,00 sati ispred glavnog ulaza uz obvezu nošenja zaštitne maske roditelja i održavanje fizičkog razmaka.

Ispred glavnog ulaza dočekuje ih ravnatelj škole i razrednica.

Prije ulaska djece u školsku zgradu, roditelji će preuzeti udžbenike sa svoje dijete.

Roditelji će dobiti termin održavanja 1. roditeljskog sastanka i dobiti će upute za međusobnu komunikaciju.

Razrednica uz dezinfekciju na ulazu uvodi učenike u učionicu.

Roditelji se vraćaju po učenike u 10,30 pred glavnim ulazom u školu uz poštivanje mjere fizičke udaljenosti uz obvezu nošenja zaštitne maske.

1.b razred – razrednica Mirjana Hanžić

Dolazak učenika u pratnji jednog roditelja u 10,00 sati ispred glavnog ulaza uz obvezu nošenja zaštitne maske roditelja održavanje fizičkog razmaka.

Ispred glavnog ulaza dočekuje ih ravnatelj škole i razrednica.

Razrednica uz dezinfekciju na ulazu uvodi učenike u učionicu.

Roditelji se vraćaju po učenike u 11,30 pred glavnim ulazom u školu uz poštivanje mjere fizičke udaljenosti uz obvezu nošenja zaštitne maske.

1.razred – PŠ Gregurovec razrednica Renata Borovčak

Dolazak učenika u pratnji jednog roditelja u 12,00 sati ispred ulaza uz obvezu nošenja zaštitne maske roditelja i  održavanje fizičkog razmaka.

Ispred ulaza dočekuje ih razrednica.

Razrednica uz dezinfekciju na ulazu uvodi učenike u učionicu.

Roditelji se vraćaju po učenike u dogovoru s učiteljicom, pred ulazom u školu uz poštivanje mjere fizičke udaljenosti uz obvezu nošenja zaštitne maske.

Prvi dan za učenike ostalih razreda:

Svi učenici u školu trebaju donijeti svoje školske torbe radi preuzimanja udžbenika.

5.a  -  Viktorija Dimec Bračun

5.b  -  Valentina Pristušek

5.c  -  Krešimir Lovrenčić

Dolazak učenika na igralište iza škole, sa zaštitnim maskama  uz poštivanje fizičke udaljenosti u vremenu  u 12,45 sati.

Razrednici dolaze po učenike, učenici uz pratnju razrednika , obavljaju dezinfekciju ruku i obuće i odlaze u svoju učionicu.

A TURNUS

-  razredna nastava u jutro

Nastava će se izvoditi u prizemlju školske zgrade.

*škola se otključava u 7,45 sati

*na ulazu u školu provodi se dezinfekcija obuće i ruku

*u holu ih dočekuju razrednice, vode ih do ormarića gdje ostavljaju obuću i u papučama

Ulaze u svoju učionicu, sjedaju na mjesta koje im odredi učiteljica

*raspored razreda označen je na vratima učionica

*nastava počinje u 8,00 i završava u 12,00

*po završetku nastave, bez zadržavanja u školi, učenici odlaze kućama, a učenici putnici u

pratnji učitelja čekaju autobuse uz poštivanje mjera propisanih od strane HZJZ

- predmetna nastava- poslijepodne

Nastava će se izvoditi na katu školske zgrade.

*škola se otključava u 12,45 sati

*učenici putnici ulaze na glavni ulaz, a ostali učenici na zadnji (sa  igrališta) uz obvezno

nošenje zaštitne maske

*na ulazu u školu provodi se dezinfekcija obuće i ruku

*u holu ih dočekuju učitelji/ica, vode ih do ormarića gdje ostavljaju obuću i u papučama

Ulaze u svoju učionicu, sjedaju na mjesta koje im odredi učitelj/ica

*raspored razreda označen je na vratima učionica

*nastava počinje u 13,00 i završava u 17,40

pratnji učitelja/ica čekaju autobuse uz poštivanje mjera propisanih od strane HZJZ

Rad  u turnusima se izmjenjuje na tjednoj bazi.

B TURNUS

– predmetna nastava  (prije podne)

Nastava počinje u 8,00 i završava u 12,30 sati.

-razredna nastava  (poslije podne)

Nastava počinje u 13,30 i završava u 17,25 sati.

PŠ MALA ERPENJA

*škola se otključava u 7,30 sati

*učenici ulaze na glavni ulaz

*nastava počinje u 8,00 i završava u 12,00

PŠ GREGUROVEC  - (prije podne) 2. i 4. razred, učiteljica Gordana Korunda

*škola se otključava u 7,30 sati, učenici ulaze u školu u 7,50

*nastava počinje u 8,00 i završava u 11,45

PŠ GREGUROVEC  - (poslije  podne) 1. i 3.  razred, učiteljica Renata Borovčak

*škola se otključava u 12,30 sati

*nastava počinje u 12,45 i završava u 16,35

Nastava u smjeni se izmjenjuje na tjednoj bazi.

Ostale obavijesti:

• Vozni red autobusa za učenike putnike objavljen na stranici škole
  • Školska prehrana organizirana prema  uputama HZJZ
  • Obzirom da nema informacija vezano za nastavak Projekta „Zalogajček“ („Osiguranje

Školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva“)do daljnjeganismo u mogućnosti organizirati besplatnu prehranu za potrebite.

• Zaštitne maske za učenike i učitelje osigurat će Osnivač -  KZŽ
  • u privitku je vozni red učenika putnika

Poštovani roditelji !

Svjesni svih promjena u ovoj školskoj godini, uz provođenje svih mjera i preporuka,

budimo i ostanimo odgovorni.

Ravnatelj, Samson Štibohar

Priloženi dokumenti:
vozni_red_2020.doc (67.00 KB)

objavio: Samson Štibohar   datum: 3. 9. 2020.