Održana Večer matematike

U našoj je školi 4. prosinca po prvi  put  održana Večer matematikeU radionicama je sudjelovalo 140 učenika, pedesetak  roditelja i sedam učiteljica !!!

Matematička večer pobudila je zaista veliko zanimanje  naših  učenika kako onih najmlađih  tako i učenika viših razreda. Zajedno s njima uživali su i članovi njihovih obitelji.

Večer je organizirana kroz 36 zanimljivih radionica, koje su imale za cilj približiti matematiku učenicima u osnovnoškolskom uzrastu  te poticati izgradnju pozitivnog stava prema predmetu koji se često smatra najtežim. Ove radionice potvrdile su da matematika može biti i zabavna te dokazale da matematičke probleme možemo svakodnevno svi riješiti.

Ovu zanimljivu i poučnu večer organiziralo je Hrvatsko matematičko društvo  uz suradnju učiteljica matematike Viktorije Dimec i Tanje Turk kojima su se u pripremi radionica za 4. razred pridružile učiteljice Marcela Varga i Vlatka Ciglenečki, a sve  s ciljem unaprjeđivanja i promicanja nastave matematike.

Zahvaljujemo svim učenicima, njihovim roditeljima i ostalim članovima obitelji te učiteljicama koje su se uključile u ovaj projekt.

Vidimo se na slijedećoj Večeri matematike 2015. godine!

Vaše učiteljice matematike

objavio: Viktorija Dimec Bračun   datum: 9. 12. 2014.