Škola stripa

Zimska škola stripa

U Zagrebu će se od 5. do 10. siječnja u Info zoni održati Zimska škola stripa, na kojoj će mladi moći naučiti ili unaprijediti vještine izražavanja u mediju stripa. Sudjelovanje je besplatno, materijal je osiguran, a prijave su otvorene na infozona.hr/prijava.

Uz druženje, razgovor i crtanje, sudionici će razvijati ili usavršavati crtačke vještine u olovci i tušu. Predznanje i prethodno iskustvo nisu potrebni, a rad će biti prilagođen i za početnike i za one nešto naprednije crtače stripova. Dinamici radionice i inspiraciji crtača doprinijet će i kratki interaktivni zadaci o temama suzbijanja govora mržnje, razvijanja tolerancije i multikulturalnosti te borbe protiv nasilja nad ženama. Svi polaznici Zimske škole stripa moći će se nakon završetka Škole pridružiti radionici stripa koja se još od listopada u Info zoni održava četvrtkom i subotom te će u ožujku završiti izložbom odabranih radova.

Radionicu će voditi Ivan Svaguša, akademski slikar i autor stripova s višegodišnjim iskustvom vođenja sličnih radionica te Danica Kliškić, magistra pedagogije.

Tekst je prenesen s internetskih stranica http://www.civilnodrustvo.hr.

objavio: Marina Prebila Rožić   datum: 2. 1. 2016.

« Rujan 2017 »