Granice prostora

Arhitektonska radionica za djecu

„Granice prostora“

U subotu, 9. siječnja 2016. u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu održat će se radionica "Granice prostora" za djecu osnovnoškolskog uzrasat (od 6 do 12 godina).

Kroz radionicu će se istraživati tema „granice prostora“ - opna koja zatvara, definira i štiti unutarnji prostor, te otvora koji su nužno potrebni kako bi unutarnji prostor mogao biti fizički i vizualno povezan s vanjskim, primiti dovoljnu količinu zraka, svjetla itd.

Radni model za svako dijete predstavljaju tri A4 papira s naznačenom shemom rezanja i savijanja pri čemu je dio zadatka fiksan, a dio svako dijete oblikuje samo, te se u konačnici slaže trodimenzionalni model.

Voditeljice radionice: arhitektice Tatjana Liktar Elez i Ana Mrđen / Prostor oko mene/

Radionica je besplatna i uključuje materijale. Broj sudionika je ograničen (djeca od 6-12 godina) stoga su potrebne prethodne prijave na: eduakcija@msu.hr  do 8. siječnja 2016.

Više o voditeljicama radionice:

„Prostor oko mene“ okuplja tim arhitektica koje kod djece žele pobuditi razumijevanje i interes za okolinu, prostor i arhitekturu. Djeluje od 2012. godine, kada se tim okupio u radu na arhitektonskom priručniku za djecu pod nazivom „Prostor oko mene“.

Priručnik je izdan 2014. i polazi od činjenice da će djeca današnjice određivati izgrađeni prostor budućnosti te želje da taj prostor bude svrsishodno promišljen, kvalitetno i kreativno osmišljen te blizak i razumljiv svima koji ga koriste. Priručnik je dobitnik UIA Architecture & Children Golden Cubes nagrade na nacionalnoj razini, kandidat za nagradu 50. Zagrebačkog Salona, te je među odabranim pomoćnim nastavnim sredstvima u obrazovanju djece osnovnoškolske dobi, za predmete: Likovna kultura, Priroda i društvo i Tehnička kultura.

sadržaj preuzet s: http://www.skole.hr/aktualno/info-za-ucenike?news_hk=5906&news_id=12576#mod_news

objavio: Marina Prebila Rožić   datum: 6. 1. 2016.