"Klokan bez granica" 2018.

20. međunarodno

matematičko natjecanje

"KLOKAN BEZ  GRANICA"

I ove godine, po 20. puta, održava se najveće međunarodno natjecanje na svijetu – Klokan bez granica. U isto vrijeme s približno istim zadacima natjecat će se učenici Armenije, Austrije, Belgije, Bugarske, Brazila, Bjelorusije, Kanade, Švicarske, Cipra, Češke, Njemačke, Ekvadora, Estonije, Španjolske, pokrajine Katalonije, Finske, Francuske, Gruzije, Grčke, Hrvatske, Mađarske, Indonezije, Irana, Italije, Kirgistana, Kazahstana, Kolumbije, Litve, Moldavije, Makedonije, Meksika, Mongolije, Nizozemske, Norveške, Obale Bjelokosti, Pakistana, Poljske, Portorika, Portugala, Paragvaja, Rumunjske, Srbije, Rusije, Švedske, Slovenije, Slovačke, Tunisa, Ukrajine, Velike Britanije, Sjedinjenih Američkih Država, Venezuele, Čilea, Gane, Irske, Izraela, Kostarike, Latvije i Malezije.

Natjecanje će se održati u našoj školi (kao i u svim školama u Republici Hrvatskoj) 22. ožujka 2018. godine (četvrtak) u 12 sati i 30 minuta.  Kao i do sada, predviđeno je da učenici sami financiraju natjecanje sa svotom od 15 kn po učeniku. 60% tih sredstava odlazi na poklone i nagrade učenicima (svaki učenik na natjecanju dobiva mali poklon, a 10% najbolje plasiranih učenika nagradu), a 40% na materijalne troškove (članarinu u međunarodnoj udruzi, prijevod zadataka, tiskarski i poštanski troškovi, ispravak zadataka i dr.).

Učenici su podijeljeni po skupinama s obzirom na razred koji pohađaju:

Pčelica (P) 2. razred OŠ, Leptirić (L) 3. razred OŠ, Ecolier (E) 4.-5. razred OŠ, Benjamin (B) 6.-7. razred OŠ, Cadet (C) 8. razred OŠ i 1. razred SŠ.

Svaki učenik se ima pravo natjecati bez obzira na njegov uspjeh

u redovnoj nastavi!

Svi učenici koji žele sudjelovati neka se prijave svojoj učiteljici (1.-4.razred), odnosno svojoj učiteljici matematike (5.-8. razred) najkasnije do 12. veljače 2018. godine. Do tog datuma treba donijeti novce i potpisanu suglasnost.

Sve o navedenom natjecanju možete pronaći na :

objavio: Tanja Turk   datum: 4. 2. 2018.