Posjet zagrebačkoj džamiji

Učenici naše škole od 5.do 8.razreda posjetili su u sklopu terenske nastave 8.studenoga i zagrebačku džamiju. Dočekao nas je hfz. Fahrudin ef. Haseljić koji nam je u molitvenom prostoru džamije održao kratko uvodno predavanje nakon kojega smo mogli slobodno postavljati pitanja. Učenici su pokazali veliko zanimanje pa su nakon početnih sramežljivih pogleda pitanja pljuštala sa svih strana. Naš domaćin hfz. Fahrudin ef. Haseljić im je strpljivo odgovarao na jednostavan, pristupačan i prijateljski način pohvalivši ih zbog zanimljivih pitanja. Između ostaloga saznali smo koliko je stara zagrebačka džamija, zašto u džamijama nema svetih slika, zašto su molitve u džamiji na arapskom jeziku, zašto se izuvamo, zašto djevojčice nose marame i još mnogo toga. Učenici su se udobno smjestili na mekanim tepisima i slušali izlaganje promatrajući interijer džamije ukrašen arabeskama. Nakon posjeta svi smo bili bogatiji za jedno lijepo iskustvo, nova znanja i pokoji selfie ( ili kako se to lijepo kaže na našem jeziku- sebić) snimljen s osmijehom na licu.

objavio: Helena Nišić   datum: 28. 11. 2017.