Projekt "Zalogajček"

Projekt „Zalogajček“ namijenjen je djeci uključenoj u osnovnoškolski program na području Krapinsko-zagorske županije koja žive u riziku od siromaštva.

Cilj provedbe projekta „Zalogajček“ je osigurati pružanje nefinancijske pomoći u obliku redovnog primanja obroka u sklopu školske prehrane. Uz nositelja projekta, Krapinsko-zagorsku županiju, u projekt je uključeno ukupno 29 osnovnih škola te Grad Krapina i Općina Stubičke Toplice.

Svaki partner je odredio koordinatora koji će biti zadužen za praćenje provedbe projekta na razini određene osnovne škole, koji će komunicirati s razrednicima i nastavnim osobljem, djecom i roditeljima kako bi utvrdio da li se status djece promijenio. Koordinator u našoj školi je Bernardica Kuntić. Vodit će se računa o promjenama statusa kroz školsku godinu te će se temeljem diskrecijske ocjene škole, djeca ili dodatno uključivati u program ili isključiti iz programa.

Projekt se financira iz Fonda europske pomoći za najpotrebitije, započeo je 29.8.2016. i završava 28.8.2017., a ukupna mu je vrijednost 702.575,78 kuna.

Opširnije na web stranici Županije: Projekt "Zalogajček"

objavio: Marijo Balašković   datum: 12. 1. 2017.