Sto sedamdeset godina školstva u našem mjestu

Ove smo godine obilježavajući Dan škole obilježili i 170. godinu školstva u Krapinskim Toplicama.

Kruna svih aktivnosti vezanih uz ovaj jubilej bila je naša priredba koja je održana na sam Dan škole, 9. lipnja 2016.

Učenici i njihovi učitelji i voditelji uložili su velik trud kako bi priredba bila posebna kao i ono što se njome proslavlja i u tome su, prema reakcijama drage nam publike, uistinu i uspjeli.

Fotogaleriju sa proslave Dana škole možete pogledati ovdje.

Na samome početku prikazana je prezentacija vezana uz povijest školstva koju su pripremili učenici koji pohađaju dodatnu nastavu povijesti.

Kad su prekrasni kolaži koji prikazuju zagorske hiže i pejzaže na platnu zamijenili prezentaciju, otpočela je priredba. Ta nas je zanimljiva scenografija vodila kroz cijeli program.

U samu su nas svečanosti uveli zvuci himne koju je otpjevao školski zbor, a zatim nam se obratio ravnatelj. Govorio je u važnosti i ulozi škole, zahvalio svima koji u njoj rade kao i onima koji podupiru taj rad te istaknuo najveće uspjehe naših učenika na županijskim i državnim natjecanjima tijekom ove školske godine te je učenike i njihove voditelje i nagradio.

Obratili su nam se i predstavnici Županije i Općine, gđa Jasna Petek i g. Ernest Svažić i nakon toga je otpočeo zanimljiv i kreativan program kroz koji su nas voditeljice provele u starinskom duhu i na krasnom nam materinjem dijalektu.

Slušali smo pjesme posvećene školi koje su učenici napisali i krasnoslovili, pogledali igrokaze koje su nam priredili učenici PŠ Gregurovec te dramskih  grupa nižih i viših razreda naše škole, uživali u pjesmama koje je izvodio naš zbor. Oduševili smo se točkama koje je izvela folklorna skupina KUD-a Zlatko Baloković, a posebno je zanimanje publike izazvala posljednja točka koju je izveo zbor učitelja naše škole.

Izmjenjivale su se na pozornici zanimljive točke, odzvanjale su njome naše drage domaće kajkavske riječi koje su se izmjenjivale s onima na književnom jeziku, pokazali smo da smo kreativni, da mnogo toga znamo i umijemo.

Sonja Kuštan, prof.

objavio: Marijo Balašković   datum: 14. 6. 2016.