Klokan bez granica

19. ožujka 2015. godine u 12,30 h održat će se Međunarodno matematičko natjecanje Klokan bez granica. Na natjecanju će sudjelovati 116 učenika naše škole.

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva 19. ožujka 2015. godine u 12 sati i 30 minuta održat će se po sedamnaesti put Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica".
U isto vrijeme s približno istim zadacima natjecat će se učenici Armenije, Austrije, Belgije, Bugarske, Brazila, Bjelorusije, Kanade, Švicarske, Cipra, Češke, Njemačke, Ekvadora, Estonije, Španjolske, pokrajine Katalonije, Finske, Francuske, Gruzije, Grčke, Hrvatske, Mađarske, Indonezije, Irana, Italije, Kirgistana, Kazahstana, Kolumbije, Litve, Moldavije, Makedonije, Meksika, Mongolije, Nizozemske, Norveške, Obale Bjelokosti, Pakistana, Poljske, Portorika, Portugala, Paragvaja, Rumunjske, Srbije, Rusije, Švedske, Slovenije, Slovačke, Tunisa, Ukrajine, Velike Britanije, Sjedinjenih Američkih Država, Venezuele, Čilea, Gane, Irske, Izraela, Kostarike, Latvije i Malezije.

Ove godine za natjecanje se prijavilo 529 škola iz Republike Hrvatske.

Prošle godine naša se škola prvi put priključila tom natjecanju. Ove godine uključili smo i mlađe sudionike, učenike od 2.  do 4. razreda naše matične škole i područnih škola pa tako  ove godine imamo sveukupno 116 učenika.

Budući da pravila nalažu da natjecanje započne u svim školama u isto vrijeme učenici koji će sudjelovati na natjecanju u četvrtak neće biti prisutni na 6. i 7. satovima, a učenici popodnevne smjene neće biti prisutni na 1. satu.

Natjecanje će se odvijati u 4 učionice – 2 učionice iz matematike, učionici iz tehničke kulture i učionici 4. razreda.

Učenike će paziti učiteljice  Viktorija Dimec, Marcela Varga i Tanja Turk te učitelj  Ivan Čavlek i to svaki u svojoj učionici. Od srijede će na vratima tih učionica biti popisi učenika po učionicama.

Predviđeno vrijeme pisanja je 75 minuta za skupine Ecolier, Benjamin i Cadet, a za Pčelice i Leptiriće 60 minuta.

RAZINE  I RAZREDI

SVEUKUPNO UČENIKA PO RAZINI

Pčelica   ( P ) – 2. razred :

2. a  – 9

2. b  – 5

2. Erpenja – 1

Leptirić   ( L  )  - 3. razred :

3. a– 7

3. b – 2

3. Erpenja – 1

Ecolier ( E ) – 4. – 5. razred :

4. a – 11

4. b  – 2

4. Erpenja – 5

4. Gregurovec – 1

5. a  - 9

5. b - 11

Benjamin ( B ) – 6. – 7. razred :

6. a – 8

6. b – 6

6. c – 1

7. a – 11

7. b – 6

7. c –  4

Cadet   ( C ) – 8. razred :

8. a – 4

8. b – 12

SVEUKUPNO UČENIKA PRIJAVLJENO :

Puno uspjeha žele vam učiteljice matematike,

Viktorija Dimec i Tanja Turk

objavio: Viktorija Dimec Bračun   datum: 16. 3. 2015.