MATEMATIČKO NATJECANJE "KLOKAN BEZ GRANICA"

U želji za većom popularizacijom nastave matematike u našoj školi te da dokažemo kako matematika može stvarno biti zabavna i jednostavna ove smo se godine mi, vaše učiteljice matematike, odlučile uključiti u natjecanje čiji moto možemo iščitati iz naslova, a to je: bez selekcije, eliminacije i finala.

Natjecanje se organizira svake godine u ožujku (ove godine to će biti 20. ožujka) u isto vrijeme u svim zemljama sudionicama. Samo za podatak, prošle je godine sudjelovalo 6 800 000 učenika iz cijelog svijeta.

Pozivamo sve učenike i njihove roditelje da pročitaju sve detalje o natjecanju te pogledaju zadatke iz prošlih godina na linku:

Svi zainteresirani učenici mogu se prijaviti svojoj učiteljici matematike do petka, 31. siječnja, a rok za uplatu (15 kuna po sudioniku)  je utorak, 04. veljače.

Vaše učiteljice matematike:

Tanja Turk i Viktorija Dimec

objavio: Tanja Turk Viktorija Dimec Bračun   datum: 29. 1. 2014.