Obavijest roditeljima budućih prvašića

Poštovani roditelji,

svi se veselimo početku nove školske godine i želimo s vama podijeliti smjernice za što bolju pripremu za polazak u 1. razred.

Kupnju školskog pribora obavite zajedno s djecom. Prije polaska napravite zajednički plan što ćete kupovati i zašto. Potrebno je kupiti: torbu, pernicu, papuče, crtančicu, nekoliko pisanki A, bilježnicu za matematiku za 1. razrede. Papuče neka budu zatvorene (ne natikače), od čvrstog, ali gibljivog materijala. Sve ostalo što je potrebno saznat ćete od učiteljica na prvom roditeljskom sastanku koji će se održati tijekom prvog tjedna nastave.

Kod kuće pripremite mjesto za učenje, njihov školski kutak. Tijekom praznika naučite djecu vezati vezice na cipelama/tenisicama.

Potičite ih na igru i druženje s drugom djecom. Podučite ih toleranciji i empatiji prema drugima, kao i poštivanju pravila. Neka boravak na svježem zraku bude zastupljeniji od vremena provedenog pred ekranima.

Poslije godišnjih odmora odredite redovito vrijeme za odlazak na spavanje i buđenje.

Razgovarajte s djecom o polasku u školu kao normalnom dijelu odrastanja svakog djeteta. Pođite s djecom put od kuće do škole i vježbajte sigurno ponašanje u prometu.

Čitanje i pisanje prepustite učiteljicama.

Veselimo se skorom susretu i našem budućem druženju.

Vaše učiteljice Marcela i Vlatka

objavio: Mateja Posavec   datum: 11. 7. 2023.