U našoj školi održano županijsko natjecanje "Čitanjem do zvijezda"

U srijedu, 8. ožujka naša škola ugostila je učenike i mentore iz 12 škola Krapinsko-zagorske županije koji su se natjecali u ovogodišnjem natjecanju u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda" u kategorijama kviz znanja i kreativni uradak / plakat. OŠ Krapinske Toplice predstavljali su učenici Laura Mišković s kreativnim uratkom na temu Volim London te Kristina Kordej, Karla Krušlin i Dino Gorupić, koji su kao ekipa rješavali kviz znanja, te su u obje kategorije zauzeli solidno 5. mjesto.

Prije natjecateljskog dijela dana učenici su prisustvovali kratkom prigodnom programu dramske grupe koju vodi učiteljica Sonja Kuštan te u pauzi razgledali etnografski postav u posjedu OŠ Krapinske Toplice ("Etno-hižicu") i prošetali središtem mjesta. Na kraju ispunjenog dana predsjednice stručnih povjerenstava dr. sc. Jasna Milički (kviz znanja) te Maja Vukina Bogović (kreativni uradak) proglasile su pobjednike ovogodišnjeg županijskog natjecanja: OŠ Vladimir Nazor Budinščina u kvizu znanja te Valerija Hruškar iz OŠ Vladimir Nazor Budinščina i Vjera Posarić iz OŠ Ante Kovačić Zlatar koje su podijelile prvo mjesto u kategoriji plakat.

objavio: Daria Mikulec   datum: 9. 3. 2023.