Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

U četvrtak 17.11. učenici i djelatnici naše škole na simboličan su način odali počast žrtvama Vukovara i Škabrnje.

Učenici predmetne nastave su pogledali prigodnu prezentaciju pod naslovom „Molitva sjećanja“ čiji su tekst iščitavali učenici osmih razreda.

Nakon prezentacije u tišini su zapalili lampaše ispred naše škole i otišli na nastavu.

Tijekom dana učenici i učiteljice razredne nastave su se isto tako pridružili obilježavanju Danu sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Danu sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje paljenjem lampaša i prigodnim programom.

Kroz obilježavanje želimo učenike potaknuti na kulturu poštovanja prema žrtvama Domovinskog rata te na kulturu poštivanja drugog i drugačijeg s ciljem čuvanja svojih vrijednosti.

objavio: Nikola Jakopčević   datum: 20. 11. 2022.