Naši učenici sudjelovali u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja

Učenici osmih razreda naše škole prošlu su srijedu, 19. listopada 2022. u  školskoj knjižnici rješavali ovogodišnji Nacionalni kviz za poticanje čitanja s temom Nije lako kad si mlad.

Učenici koji su  pročitali i proučili zadana djela hrvatskih autora (Pošta za Li Elizabete Končić Trlek, Krive su seka i seka Zorana Pongrašića te Oluja čvoraka Ivane Šojat) uz mentorstvo učiteljice hrvatskoga jezika Sonje Kuštan pokazali su zavidnu razinu poznavanja i razumijevanja pročitanih romana za mlade te snalaženja u povezanim mrežnim izvorima.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja održava se od 1998. godine, a organiraju ga Hrvatski centar za dječju knjigu i Odjel za djecu i mladež s Mediotekom Gradske knjižnice Zagreb. Kviz se tradicionalno provodi u Mjesecu hrvatske knjige (15. listopada – 15. studenoga) s ciljem da se dodatno potakne čitanje kod mladih čitatelja viših razreda osnovne škole.

objavio: Daria Mikulec   datum: 25. 10. 2022.