53. ZBOR MALIH PJESNIKA U ZLATARU

Na natječaj za 53. Zbor malih pjesnika u Zlataru pristigla su 273 učenička rada s područja Krapinsko-zagorske, Varaždinske, Međimurske, Koprivničko-križevačke, Primorsko-goranske i Zagrebačke županije te Grada Zagreba.

Prosudbena komisija u sastavu: prof. Željka Horvat-Vukelja, dr. sc. Ivo Kalinski i prof. Ivančica Tomorad, odabrala je za nastup na Zboru malih pjesnika 56 pjesama, 56 autora iz 39 škola koje su tiskane i u zbirci.

Iz naše škole pozvane su: Lara Kralj iz VI.a r., Neva Dragčević iz VII.b r. te Larisa Legčević i Klara Juranić iz prošlogodišnjeg VIII.b razreda.

Lara je krasnoslovila pjesmu Dete more, po čijem je naslovu treća cjelina dobila ime. Njezina mentorica je prof. Sonja Kuštan.

Neva je krasnoslovila pjesmu Zagorska reč, Larisa - Mačkove senje, a Klara - Sloboda je.

Njihova mentorica je učiteljica Mira Korbar.

Učenice su dobile priznanje i zbirku pjesama, a škola diplomu.

Mentorice su dobile priznanje za promicanje kajkavskog pjesništva među mladima i uspješan nastup na Zboru malih pjesnika Zlatar 2022.

Našim pjesnikinjama želimo uspješno putovanje na novim puteljcima stvaralaštva!

Priloženi dokumenti:
Zlatar_2022.jpg (212.27 KB)

objavio: Mira Korbar   datum: 3. 10. 2022.