Festival

Šesti festival hrvatskih digitalizacijskih projekata

U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu, 21. i 22. travnja 2016. godine održat će se Šesti festival hrvatskih digitalizacijskih projekata.

Tema ovogodišnjega Festivala okupljanje je podataka i digitalne građe, a brojna izlaganja obuhvatit će teme iz područja izgradnje i upravljanja digitalnim zbirkama, izgradnje sustava digitalne knjižnice, digitalizacije specifičnih vrsta građe te korištenja i promicanja digitalne kulturne i znanstvene baštine.

Drugi dan Festivala bit će posvećen izlaganjima o programima i natječajima Europske unije za dodjelu sredstava za digitalizaciju kulturne i znanstvene baštine te općenito za projekte u području kulture, znanosti i informacijsko-komunikacijskih tehnologija. Na kraju Festivala održat će se radionica posvećena temi prijavljivanja i financiranja projekata digitalizacije u sklopu programa Europske unije.

Više pojedinosti o Šestom festivalu hrvatskih digitalizacijskih projekata, preliminarni program i prijavnice za sudjelovanjemožete pronaći na mrežnim stranicama Festivala.

preuzeto sa:http://www.skole.hr/skole/informator?news_id=12886

objavio: Marina Prebila Rožić   datum: 6. 4. 2016.