Terenska nastava učenika viših razreda 13.11.2019.

Jučer su naši učenici viših razreda u pratnji svojih učitelja bili na terenskoj nastavi u Zagrebu. Najprije smo pogledali domaći znanstveno-fantastični film Moj dida je pao s Marsa u kojem nas je osvojio simpatični robot Dodo, frend djevojčice Une, koja mu je objasnila da je frend onaj tko ti dođe na rođendan. Nakon toga petaši su otišli u obilazak Gornjega grada, šestaši Donjega grada, a sedmaši i osmaši u posjet Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici, najvećoj knjižnici u Hrvatskoj. Stručni vodiči proveli su nas knjižnicom gdje smo vidjeli, unatoč kiši, lijepi panoramski pogled na grad, saznali kako je nekad izgledala cenzura u novinama, naučili o ižiju- zaštitnom znaku knjižnice, koji se nalazi i na tepisima u čitaonicama, prelistali časopis koji je uređivala prva hrvatska novinarka, feministica i poznata književnica Marija Jurić Zagorka te još mnogo toga. Slike iz Sveučilišne knjižnice pogledajte ovdje.

Helena Nišić

objavio: Marijo Balašković   datum: 14. 11. 2019.